Een beloftevolle race.
Langzaam en gestaag met een duidelijke missie, dat is de methode die voor LAG Trailers vruchten lijkt af te werpen, met grote plannen in het verschiet. Aanwezig op IAA Transportation 2024, sprak LAG Trailers CEO, Rob Ramaekers, met Global Trailer over de weg naar succes.
Met een mijlpaal in het verschiet, heeft CEO Rob Ramaekers 2027 tot zijn deadline gemaakt om de doelen van LAG Trailers te verwezenlijken. De Belgische trailerfabrikant, die zich richt op de productie van tankwagens voor het transport van vloeistoffen en bulkgoederen, wordt over drie jaar 80 jaar. Momenteel zijn de producten gegroepeerd in vijf categorieën: brandstofopleggers, tankopleggers, bulkopleggers, containers en containerchassis. "We willen één van de drie grootste fabrikanten van tank- en intermodale transportmiddelen in Europa zijn", aldus Ramaekers, eraan toevoegend dat hij graag zou zien dat de productieaantallen toenemen tot ongeveer 3.000 eenheden. De missie van LAG, zei hij, is om betrouwbare, innovatieve en modulaire wegtransportmiddelen te leveren aan de Europese tank- en intermodale transportindustrie, terwijl zowel klanttevredenheid als veiligheid altijd voorop staan. Om zijn doel te bereiken, terwijl hij zich houdt aan de principes van het bedrijf, betekent dit dat LAG van plan is te investeren in nieuwe faciliteiten, waarvan sommige strategisch gelegen zijn.
Investeringen
Ramaekers, die van beroep ingenieur is en al meer dan 35 jaar bij LAG werkt, heeft de ups en downs van het bedrijf met eigen ogen gezien en zijn toekomstige doelen hebben een solide plan. De eerste fase in LAG’s investeringsplannen zal zich richten op de huidige fabriek in België. "Onze fabriek is nu 77 jaar oud en hoewel bepaalde delen van de gebouwen jong zijn, hebben we nog steeds een aantal oude faciliteiten, dus we willen van de oude inefficiënte productfaciliteiten af". De upgrade zal naar verwachting nieuwe inspectiestations, een gecombineerde spuit- en drooghal, zes offline assemblagestations, een uitbreiding van het zonnepanelenpark en een showroom omvatten waar het salesteam de mogelijkheid heeft om rechtstreeks met hun klant te communiceren. "Als je contact hebt met je klant, moet je ze het product kunnen laten zien en uitleggen waarom het voor hen en hun behoeften een match is", zei hij.
Een andere focus zal liggen op de productiefaciliteit van LAG in Polen, die Ramaekers om een aantal redenen als een belangrijke troef ziet. "Er zijn absoluut voordelen aan deze Poolse fabriek. Ten eerste hoef je niet alle beste mensen op één plek te hebben en hierdoor kan je ze in twee verschillende landen tewerk, zei hij, wijzend op het tekort aan monteurs en lassers in België. "En het tweede voordeel is natuurlijk dat de lonen in Polen lager zijn dan in België."
Het portfolio van LAG omvat een breed scala aan diverse opleggers en intermodale toepassingen voor het transport van vloeistoffen en poeders. Hoewel er geen echt paradepaardje is, zei Ramaekers, is van de vijf producten, de brandstoftanker, een regionaal product, behoorlijk populair. LAG heeft ook de best verkopende droge bulkcontainer in Europa. "We hebben een bijna perfecte verdeling tussen de vijf verschillende producten", zei hij, eraan toevoegend dat hij blij is met deze situatie omdat het bedrijf hierdoor minder kwetsbaar is als er grote vraag-verschuivingen zijn in de markt.
Artikel Global Trailer.